26 września, 2023

Romanbluma

Serwis ogólnotematyczny

Motylarnia w Rozewiu – dlaczego warto ją odwiedzić?

Motylarnia w Rozewiu jest największą w Polsce. Z powodzeniem można się do niej wybrać przy okazji odwiedzenia latarni morskiej w Rozewiu. Jest to idealna okazja do tego, by udało się przebywać z żywymi motylami.

Rozewie – motylarnia dla każdego

Na uwagę zasługuje to, że największą motylarnią w Polsce jest ta w Rozewiu. Znajduje się u podnóża latarni morskiej w sporej wielkości białym namiocie. Jest to więc doskonała okazja do tego, by przy okazji wybrania się do Rozewia można było zadbac o wybranie się do motyli. 

Dzięki temu, że motylarnia w Rozewiu zajmuje spory teren, nie ma problemu z możliwością wybrania się do niej na dowolną ilość czasu. Jest on nienormowany, więc z powodzeniem udaje się dokładnie obejrzeć wszystkie gatunki, które znajdują się w tym namiocie.

Nie ma żadnych przeszkód związanych z tym, by Motylarnia Rozewie stała się również miejscem przeznaczonym do sesji zdjęciowych jako pamiątka na kolejne lata.

Motylarnia w Rozewiu – czynna przez cały rok 

Bardzo ważne również jest zwrócenie uwagi na to, że Motylarnia Rozewie jest otwarta dla zwiedzających przez cały rok. Istotne jest także to, że:

– w namiocie z motylami jest bardzo ciepło,

– motylarnia składa się z całkiem sporej przestrzeni,

– motyle są nie tylko tymi, które występują w Polsce. Nie brakuje także zagranicznych gatunków.

Nie bez znaczenia jest fakt, że jest to największe tego typu miejsce w Polsce. Dzięki temu można spędzić w nim sporo czasu, jednocześnie zachwycając się otaczającymi turystów kolorowymi owadami.

Warto zadbać o to, by ubrać się odpowiednio w nie za grubą odzież. W namiocie już od samego wejścia jest gorąco i przy zabraniu ze sobą zbyt dużej liczby rzeczy i grubych ubrań nie będzie można w pełni korzystać z tego, co znajduje się wewnątrz. Bez względu na to, czy do motylarni wybierze się w deszczowy, wietrzny, czy słoneczny dzień można mieć pewność związaną z tym, że pobyt w tym miejscu:

– nie będzie można uznać za stracony, 

– może być udoskonalony opowiadaniem przewodnika o różnych gatunkach motyli, które znajdują się w motylarni w Rozewiu,

– nie jest bardzo kosztowny.

Czy warto odwiedzić Rozewie?

Motylarnia zasługuje na uwagę z tego względu, że jest największym takim punktem na terenie całego kraju. Dodatkowo znajdują się w niej owady z odmiennych miejsc na świecie niż Polska.

Kluczowe jest także zwrócenie uwagi na to, że:

– w okolicy znajdują się ciekawe atrakcje,

– zwiedzanie motylarni może być połączone ze znajdującą się kilkaset metrów dalej latarnią morską,

– do tej atrakcji turystycznej mogą wchodzić osoby w różnym wieku, 

– należy ubrać się w letni strój, gdyż wewnątrz dużego białego namiotu jest bardzo ciepło. 

Motylarnia Rozewie jest otwarta dla zwiedzających o każdej porze roku. To doskonała okazja do tego, by w wolnym czasie można wybrać się do tego miejsca wartego uwagi. Z pewnością na brak pozytywnych wrażeń nie można narzekać, więc tym bardziej warto zainteresować się odwiedzeniem motylarni w Rozewiu, która dodatkowo jest zlokalizowana przy parku miniatur.