26 września, 2023

Romanbluma

Serwis ogólnotematyczny

Traktorek ogrodniczy — dlaczego warto na niego postawić?

Chyba każda osoba posiadająca piękny, duży ogród, zdaje sobie sprawę z tego, jak czasochłonne bywa dbanie o jego nieskazitelny, atrakcyjny wygląd. Na całe szczęście świat idzie naprzód, a wraz z nim rozwija się branża technologiczna. Obecnie na rynku znajdziemy masę innowacyjnych urządzeń ogrodniczych, dzięki którym praca w ogrodzie stanie się znacznie prostsza oraz szybsza. Jednym z nich jest traktorek ogrodniczy. Jednakże czy jest on w stanie zastąpić tradycyjną kosiarkę? Jakie korzyści oferuje? Czy umożliwia pracę na każdym terenie? 

Czym jest oraz do czego służy traktorek ogrodowy?

Traktorki ogrodnicze to nic innego jak nowoczesne urządzenia, dzięki którym pielęgnacja ogrodów bądź trawników o większej powierzchni przebiega dużo szybciej i skuteczniej. Owe pojazdy przeważnie wyposażone są w specjalne noże ścinające wybraną przez nas długość trawy. Ponadto wiele modeli posiada także różnego rodzaju urozmaicenia wpływające korzystnie na wygląd trawnika tuż po skoszeniu. Zaliczamy do nich, np. kosz do zbierania trawy, który jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za pochłanianie świeżo ściętej trawy, przez co nie ma konieczności jej grabienia. Najczęściej spotkamy się z traktorkami ogrodniczymi z silnikiem, jednakże istnieją także urządzenia elektryczne. 

Korzyści, jakie płyną z posiadania własnego traktorka ogrodniczego

Traktorek ogrodniczy to świetne rozwiązanie dla posiadaczy dużych, przestronnych ogrodów. Koszenie i pielęgnacja sporych powierzchni przy użyciu tradycyjnej kosiarki może nie należeć do najprostszych, a przede wszystkim najszybszych procesów. Decydując się na wybór traktorka, znacząco zdynamizujemy tępo prac wykonywanych przez nas w ogrodzie. Ponadto możemy wyróżnić wiele mniej standardowych zalet, jakie oferują nowe modele traktorków ogrodniczych. Są to między innymi:

  • Przycinanie żywopłotów 
  • Przycinanie gałęzi
  • Odśnieżanie chodnika lub podjazdu 
  • Zbieranie liści, dzięki gromadzącemu pojemnikowi 
  • Transport po podpięciu przyczepki
  • Czyszczenie różnych powierzchni, np.: ścieżek, podjazdu (z wykorzystaniem zamiatarki). 

Warto jednak pamiętać, iż tego typu funkcje stanowią jedynie ciekawe urozmaicenie. Oznacza to, że przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się nad interesującymi nas opcjami dodatkowymi oraz zwrócić uwagę na ich dostępność w danym modelu traktorka ogrodniczego. 

Czy traktorek ogrodowy, może zastąpić tradycyjną kosiarkę? 

Nie da się ukryć, że tradycyjne kosiarki ogrodowe to urządzenia powszechnie spotykane, cieszące się ogromną popularnością. Niestety o ile w przypadku niewielkich trawników mogą okazać się dobrym wyborem, kiedy dysponujemy, znacznie większą przestrzenią nie będą one tak wydajne, jak traktorki ogrodowe. Dzieje się tak, gdyż duże ogrody wymagają od nas częstszej pielęgnacji, a co za tym idzie koszty utrzymania tradycyjnej kosiarki oraz czas naszej pracy wypadałyby znacznie gorzej, niżeli z wykorzystaniem traktorka. GardnerFlora oferuje nam wysokiej jakości traktorki ogrodnicze zapewniające nam komplet użytkowania!